|
পণ্যের বিবরণ:
|
| গাড়ির মডেল: | 2024 - বর্তমান টয়োটা ক্যামরি | কারপ্লে: | বেতার |
|---|---|---|---|
| অ্যান্ড্রয়েড অটো: | তারযুক্ত এবং বেতার | সিপিইউ: | কোয়ালকম 6125 |
| HDMI আউট: | হ্যাঁ | ইনস্টলেশন: | সহজ প্লাগ এবং খেলা |
| সিস্টেম: | অ্যান্ড্রয়েড 13 | এসি ডিসপ্লে: | সমর্থন |
| ওয়ারেন্টি: | 1 বছর | RAM + ROM: | ৮ জিবি + ১২৮ জিবি |
| বিশেষভাবে তুলে ধরা: | ক্যামরি অ্যান্ড্রয়েড কারপ্লে ইন্টারফেস,ক্যামরি অ্যান্ড্রয়েড ভিডিও ইন্টারফেস,টয়োটা ক্যামরি অ্যান্ড্রয়েড মাল্টিমিডিয়া ইন্টারফেস |
||
Lsailt Android Navigation Carplay Interface for 2024 - Present Toyota Camry
| Android Configuration | |
| Resolution | 800X480/1280X480 |
| Display | LVDS Digital(Latest chip) |
| System | Android OS13 |
| RAM: | 8GB |
| EMMC | 128GB |
| CPU Model |
CPU:Qualcomm’s® QCM6125 Quad-core ARM Cortex™-A73, 2.0GHz+Quad-core ARM Cortex™- A53,1.8GHz |
| GPU | Adreno™ 610 GPU |
| WIFI | 2.4G/5G |
| BT | BT5.0 (Support OBD) |
| Video decoding | 4K @30fps (H.264, HEVC, VP8) |
| Carplay | Wireless (Not support wired) |
| Android Auto | Wireless and Wired |
| Hicar | Wireless and Wired |
| Play Store | Support |
| Youtube | Support |
| GPS | GPS/GLONASS/BDS |
| Network | LTE 4G |
| Hardware Configuration | |
| SIM Card Slot : | Yes |
| Navi Sound | Need add small speakers |
| Microphone: | Use original car |
| AV IN: | Support |
| HD-MI Output: | Support |
| Coaxial Output | Support |
| Camera: | Rear Camera (AHD support 720/1080P) |
| USB interface | USB1/USB2 work |
| Radio station | Optional |
| Use Operation: |
Mouse/TouchScreen/TouchPad (Support for Adding Capacitive Touch Screen) |
| Special Function | |
| MCU and APP Update: | Internet updates |
| Cold start Time: | 40 seconds |
| Hot Start: | 6 seconds |
| Sleep: | Support |
| Sleep memory | Remember Last APP in parking |
| Installation Method | Plug and Play |
| Switching Method | |
| Switch Mode: | Use the steering wheel MODE button to cycle through |
| Switch Mode1: | In radio or other screen select AUX automatically switch android |
| Switch Mode2: | Use original car radio or other screen: Long press the off phone button for 3 seconds to switch Android. |
| Switch Mode3: | Use panel media button to cycle through Switch |
| Switch Mode4: | Use original car voice button to call open AUX, automatically switch |
| Switch Mode5: | Use the meter to select AUX to enter automatically |
| Body Multimedia Control | |
| Steering Wheel: | Support up and down song,Hung up,Answer |
| FSDU | Front Maps and Rear video |
| Forced Reset | MODE (Long press 8 seconds) |
| Original Car BT in Android: | Caller ID 10 seconds to automatically return to Android current APP |
| A/C DISP | Support on the Android interface display |
Functions:
Support factory camera
Support display dual windows
Support display split screen
Language: Support multiple languages. Such as Arabic,Russian,Korean, Japanese
RAM 8GB + ROM 128GB
Have HDMI Output for connect headrests and back screens.
Keep all Original functions in original car system
Simple plug and play installation, no damage of original car.
Steering Wheel:Support up and down song,Hung up,Answer
AV IN: Support
Carplay: Wireless (Not support wired)
Android Auto / Hicar: Wireless and Wired
GPS: GPS/GLONASS/BDS
Use Operation: Knob/Mouse/Touchpad/TouchScreen operating
Questions and Answer:
Does this android interface support connect headrest?
Yes, it have HDMI OUT. Support connect the headrest and rear seat screens. Also support front screen watch maps and rear screen watch video
Is this device compatible with my original camera and 360 camera?
It can compatible with original car rear camera and 360 camera. And also have video inputs for add reverse camera,and 360 panorama cameras.
How about the warranty of the product?
If there is any quality issue, it support 1 year for repair.
Does this android interface can support my car?
Please tell us your car in which year and which model? It will be better if you can send us some pictures of your original car radio menu and center screen for confirm.
![]()
![]()
![]()
ব্যক্তি যোগাযোগ: Wendy
টেল: +8613651430032